Bramy segmentowe

Bramy segmentowe Hörmann wyróżniają się materiałami najwyższej jakości, które gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa oraz komfort użytkowania. Dzięki specjalnej konstrukcji otwieranych pionowo bram możliwe jest zaoszczędzenie miejsca zarówno przed, jak i wewnątrz garażu. Bramy segmentowe w przeciwieństwie do bram uchylnych umożliwiają instalację nawet o 14cm większego światła przejazdu, w niemalże każdym otworze garażowym. Inną ogromną zaletą tych bram jest wyjątkowo elastyczne, czterostronne uszczelnienie, które gwarantuje wysoką odporność na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych i znacznie ogranicza straty ciepła.

Dowiedz się więcej o bramach segmentowych

Bramy uchylne

Garażowe bramy uchylne od Hörmann to gwarancja trwałości, niezawodności działania i najlepszych materiałów, dzięki czemu ich użytkownicy mogą cieszyć się bezpieczeństwem i komfortem podczas obsługi. Producent daje możliwość indywidualnego zaprojektowania wyglądu bramy, dzięki czemu każdy nawet najbardziej wymagający klient będzie czuł się usatysfakcjonowany. Bramy uchylne firmy Hörmann wyposażone są w innowacyjne rozwiązania zabezpieczające m.in. przed podważeniem, czy opadnięciem skrzydła bramy.

Dowiedz się więcej o bramach uchylnych

Bramy RollMatic

Garażowe bramy rolowane i bramy podsufitowe RollMatic producenta Hörmann gwarantują zachowanie maksymalnej ilości wolnej przestrzeni, a co więcej można stosować je niemalże w każdym otworze garażowym. Dodatkowo w komplecie z bramą rolowaną dostarczany jest łatwy w konserwacji i niezawodny napęd. Brama podsufitowa sprawdzi się doskonale w garażach z bardzo niskim nadprożem, natomiast brama rolowana w sytuacji, w której konieczne jest zachowanie wolnego miejsca pod sufitem.

Dowiedz się więcej o bramach RollMatic

Boczne bramy segmentowe

Boczne bramy segmentowe mogą być z powodzeniem stosowane w trudnych sytuacjach montażowych, np. w garażach ze skośnym dachem, w żaden sposób nie ograniczając wysokości przejazdu. Płyta bramy wykonana z paneli warstwowych o grubości 42 mm, wypełnionych pianką PU, gwarantuje doskonałą izolacyjność cieplną i akustyczną. Możliwość częściowego otwierania bramy ułatwia użytkownikom dostęp do garażu. Cicha jej praca, elastyczne uszczelnienie i prosty montaż sprawiają, że boczna brama segmentowa jest doskonałym rozwiązaniem dla każdego domu!

Dowiedz się więcej o bocznych bramach segmentowych

Bramy z profili aluminiowych

Kiedy warto postawić na bramy z profili aluminiowych od Hörmann? Przede wszystkim wówczas, gdy potrzebne jest dodatkowe doświetlenie garażu, bądź też lepsza wentylacja boksów w garażu zbiorczym. Równomierny podział ram przeszklenia lub opcjonalnie pól przeszklenia gwarantuje harmonijny wygląd bramy oraz większą przepuszczalność światła w garażu.

Dowiedz się więcej o bramach z profili aluminiowych

Brama skrzydłowa DFT 42

Brama skrzydłowa DFT 42 to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto poszukuje komfortowych rozwiązań do swojego domu jednorodzinnego. Umożliwia łatwy dostęp do garażu już po otwarciu jednego lub dwóch skrzydeł. Umożliwia to między innymi komfortowe wyprowadzenie roweru na zewnątrz, bez konieczności otwierania całej bramy, a w dłuższej perspektywie pozwala oszczędzić czas.

Dowiedz się więcej o bramach skrzydłowych DFT 42

Drzwi boczne do garażu

Główną funkcją drzwi bocznych Hörmann jest umożliwienie użytkownikowi swobodnego dostępu do garażu bez otwierania bramy. Są idealnym uzupełnieniem bramy garażowej, nie tylko z uwagi na użyteczność tego rozwiązania, ale także z powodów estetycznych. Firma Hörmann oferuje drzwi boczne dopasowane do wyglądu niemal każdej wyprodukowanej przez siebie bramy garażowej.

Dowiedz się więcej o drzwiach bocznych do garażu

Bramy garażowe Hormann Bielawa, Dzierżoniów, Strzegom, Świdnica, Świebodzice, Wałbrzych – okolica

Garaż to samodzielny obiekt budowlany, bez którego ciężko wyobrazić sobie projekt domu jednorodzinnego. Może być wolnostojący, dostawiony do budynku albo wkomponowany w obiekt, stanowiąc jego integralny element. Każdy z rodzajów garażu jest zabezpieczony specjalnie zaprojektowaną do tego bramą garażową. Zapewnia bezpieczeństwo, a także jest odporna na wpływ niekorzystnych warunków atmosferycznych. Hörmann to niemiecka firma z kilkudziesięcioletnią tradycją, która oferuje wysokiej jakości, trwałe i funkcjonalne bramy garażowe, a w tym: bramy segmentowe, uchylne, RollMatic, boczne bramy segmentowe, bramy z profili aluminiowych, bramy skrzydłowe DFT 42, a także drzwi boczne do garażu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą bram garażowych tego cenionego na rynku producenta.

Hörmann – producent wysokiej jakości bram garażowych

Hörmann to znany i ceniony na świecie niemiecki producent garaży, drzwi, ościeżnic i bram przeznaczonych do nieruchomości prywatnych i komercyjnych. W branży stolarki istnieje już od 67 lat i zdążył wyprodukować kilkanaście milionów bram, które są synonimem wysokiej jakości, trwałości i najlepszych na rynku materiałów. Oferuje bramy w wielu wariantach kolorystycznych, dzięki czemu każdy może wybrać najlepiej pasującą do aranżacji jego domu. Ponadto zapewnia wieloletnią gwarancję na każdy zakupiony obiekt.

Na jaką bramę garażową warto się zdecydować?

Wiele osób nie wie, jaką bramę wybrać do swojego garażu. Na co zwracać uwagę przy wyborze? Przede wszystkim warto skupić się na swoich potrzebach i oczekiwaniach, a także na takich aspektach, jak: materiał, izolacja cieplna, dostęp do garażu i komfort korzystania z niego. Bramy drewniane garażowe sprawdzą się doskonale dla wszystkich właścicieli domów jednorodzinnych, którzy cenią wygląd naturalnego materiału, są w stanie zapłacić więcej, a także dysponują czasem, by móc systematycznie poddawać je zabiegom konserwacyjnym. Bramy te bowiem nie są tak odporne na działanie warunków atmosferycznych i innych czynników zewnętrznych jak trwałe i wytrzymałe bramy stalowe. Ocynkowany ogniowo materiał i wysokiej jakości obustronna powłoka gruntująca chronią powierzchnię bramy i zabezpieczają całą konstrukcję przed szkodliwym działaniem korozji. Ogromną zaletą stalowych bram garażowych jest również wysoka izolacyjność cieplna oraz łatwość pielęgnacji. Na poziom izolacji cieplnej garażu warto zwrócić uwagę wówczas, gdy garaż jest zlokalizowany bezpośrednio w bryle budynku lub pełni funkcję warsztatu. Ocieplane bramy garażowe segmentowe mają bardzo wysoki poziom izolacyjności cieplnej. Ponadto dodatkowe zestawy ThermoFrame wykonane z tworzywa sztucznego i wykorzystywane do montażu ościeżnicy bramy znacznie minimalizują ryzyko powstawania mostka termicznego między ścianą, a ościeżnicą, co pozwala na zwiększenie izolacyjności cieplnej o kolejne 15%. W sytuacjach, w których nie ma możliwości przejścia z garażu bezpośrednio do domu, zaleca się wybór bramy z drzwiami przejściowymi. Takie drzwi stanowią część płyty bramy i można je otwierać szczególnie wtedy, gdy brama jest zamknięta. Jest to funkcjonalne rozwiązanie, które umożliwia wejście do garażu bez konieczności każdorazowego otwierania bramy. Drzwi w bramie zostały wyposażone w bardzo niski, niemalże niewyczuwalny próg. Do dużych garaży zalecane są drzwi boczne.

Zalety automatycznych bram garażowych Hörmann

Zaletą automatycznych bram garażowych jest bardzo komfortowa obsługa napędu za pomocą nadajnika radiowego bez konieczności wychodzenia z samochodu. Rozwiązania takie, jak BiSecur i SmartHome umożliwiają dodatkowo sterowanie bramą za pomocą smartphone z każdej odległości. Automatyczne bramy garażowe Hörmann, dzięki działającemu bez prądu zabezpieczeniu przed podważeniem, gwarantują wysoką ochronę przed włamaniami.