Garażowe bramy uchylne od Hörmann stanowią gwarancję trwałości, niezawodności działania i najlepszych materiałów, dzięki czemu ich użytkownicy mogą cieszyć się bezpieczeństwem i komfortem podczas obsługi. Są wyposażone w nowoczesne rozwiązania, które zabezpieczają między innymi przed podważeniem, a co więcej przed opadnięciem skrzydła bramy. Sprawdź nasz artykuł i dowiedz się więcej na temat tego innowacyjnego rozwiązania.

Co to jest brama garażowa uchylna?

Brama garażowa uchylna jest rodzajem bramy segmentowej. Otwiera się zgodnie z ruchem góra-dół, a panele uchylają się po otwarciu bramy. To sprawia, że jest ona idealna dla domów, gdzie przestrzeń może być ograniczona ze względu na smukłą konstrukcję. Drzwi garażowe uchylne są zwykle wykonane ze stali lub drewna i zapewniają izolację, która wpływa na efektywność energetyczną i redukcję dźwięku. Niektóre modele są nawet wyposażone w funkcje bezpieczeństwa, takie jak ochrona przed podniesieniem i systemy blokujące. Są opłacalnym rozwiązaniem, ponieważ wymagają minimalnej konserwacji i mogą przetrwać do 15 lat lub dłużej, jeśli są odpowiednio pielęgnowane. Stylowe projekty sprawiają, że są również estetyczne, co czyni je odpowiednimi dla każdego domu.

Jak zbudowana jest brama garażowa uchylna?

Brama garażowa uchylna ma bardzo prostą, bezawaryjną budowę i jest intuicyjna w obsłudze. Konstrukcja składa się zazwyczaj z ościeżnicy, skrzydeł oraz poziomych prowadnic. Na początku montowana jest ośnieżnica z profili stalowych, a gdy brama jest już przygotowana, można przejść do koljengo kroku, a więc montażu prowadnic podsufitowych. Na samym końcu instalowane jest skrzydło bramy.

Czym wyróżniają się bramy uchylne marki Hörmann?

Bramy uchylne marki Hörmann mają wiele zalet, między innymi wyróżniają się atrakcyjnym i unikalnym wzornictwem. Dzięki dużej ilości akcesoriów do bram każdy może wybrać idealną bramę do swojego garażu. Bramy w wersji standardowej dostępne są w wielu kolorach – białym, 7 atrakcyjnych cenowo kolorach oraz prawie 200 kolorach z palety RAL. Bramy mają wypełnienie z litego drewna i wykonane są ze świerku skandynawskiego lub kanadyjskiego. Bramy uchylne są idealnie dopasowane do drzwi bocznych. Ta sama stylistyka drzwi bocznych i bramy uchylnej tworzą spójną, przykuwającą wzrok całość architektoniczną.

Kategorie: BlogBramy