Napęd do bramy jest ważnym elementem jej wyposażenia. W istocie jest to system zmotoryzowany, który otwiera i zamyka bramy nieruchomości w wyznaczonych godzinach lub za pomocą zdalnego dostępu. Aktualnie na rynku znaleźć można wiele różnych napędów, więc wybór odpowiedniego dla swoich potrzeb może wydawać się trudnym zadaniem. Istnieje jednak kilka czynników, które warto rozważyć, zanim zdecydujesz się na konkretny model. Sprawdź jakich!

Co to jest napęd do bramy?

Automatyczny napęd do bram to praktyczne rozwiązanie, które ma wpływ na zwiększenie komfortu ich użytkowania, poziomu bezpieczeństwa i oszczędność czasu w codziennym, bardzo zabieganym życiu. Głównym założeniem montażu tego elementu jest możliwość otwierania lub zamykania bramy już za jednym przyciskiem bez konieczności wychodzenia z auta.

Co wziąć pod uwagę przy wyborze napędu do bramy?

Przy wyborze odpowiedniego napędu do bramy po pierwsze należy określić rozmiar i wagę bramy garażowej. Napędy mają różny udźwig, więc należy pamiętać, aby wybrać taki, który jest odpowiedni dla Twoich potrzeb. Zastanów się również, czy potrzebujesz dodatkowej siły lub innych funkcji, takich jak cicha praca.

Następnie rozważ sposób instalacji i typ silnika. W zależności od preferencji można wybrać silnik z napędem śrubowym, pasowym lub bezpośrednim. Niektóre silniki są również wyposażone w funkcje zwalniania awaryjnego w przypadku awarii zasilania lub prób naruszenia bezpieczeństwa.

Weź pod uwagę również funkcje wygody i bezpieczeństwa, takie jak czujniki podczerwieni, które wykrywają przeszkody podczas zamykania bramy i powstrzymują ją przed uderzeniem w nie, czujniki ruchu, które ostrzegają, gdy ktoś ma dostęp do garażu oraz piloty wielofunkcyjne, które umożliwiają obsługę za pomocą jednego urządzenia.

Napędy do bramy marki Hörmann

Napędy do bram garażowych, na które warto zwrócić uwagę to napędy cenionej na świecie marki Hörmann. Charakteryzują się one wysoką jakością, nowoczesnością i wygodą użytkowania. Już jedno przyciśnięcie przycisku wystarczy, by można było bez problemu wjechać do garażu. Dzięki energooszczędnemu oświetleniu można w jasny i równomierny sposób oświetlić garaż. Daje to wysoki poziom bezpieczeństwa przede wszystkim w nocy. Napędy do bram wjazdowych dają możliwość otwierania i zamykania bram skrzydłowych i przesuwnych np. tych prowadzących na podwórze. Propozycją marki Hörmann jest bardzo dokładnie dopasowany system, który składa się z bramy garażowej, bramy wjazdowej i pasujących do nich napędów.

Napęd PortaMatic Hörmann idealnie sprawdzi się do drzwi wewnętrznych pokojowych. Zapewnia proste, automatyczne otwieranie i zamykanie przy wykorzystaniu specjalnego nadajnika, sterownika lub aplikacji na smartfonie. Poszczególne funkcje i możliwości ustawień sprawiają, że napęd ma uniwersalne zastosowanie i gwarantuje inteligentne mieszkania bez barier architektonicznych.

Kategorie: BlogBramy